Predstavujeme Vám výsledky našej súťaže za rok 2015 s názvom V ríši divov s témou Sen, ktorú sme organizovali po prvý krát. Počet a kvalita prác, ktoré ste nám poslali, boli príjemným prekvapením. Zúčastnilo sa 42 Zušiek z rôznych kútov Slovenska s 593 prácami.
Odborná porota (v zložení: Mgr.art Anna Fedáková - ZUŠ Poprad, Mgr. Viera Ujčíková - ZŠ a MŠ Spišské Bystré, Mgr. Melánia Sopková - riaditeľka SZUŠ Rosnička, Mgr. Pavlína Gancarčíková - pedagóg VO SZUŠ Rosnička, Mgr. Katarína Horníková - pedagóg VO, Mgr. Lenka Orolinová - pedagóg vo, Mgr. Martin Horváth - pedagóg VO) hodnotila práce rôznych techník, materiálov a nápadov. Pri niektorých bolo ťažké rozhodnúť, ale nakoniec sme vybrali tých najlepších. Každé dieťa má iný pohľad na svoj sen.
Ďakujeme každej Zuške a ich pedagógom za tvorivý prístup k tejto téme.
Kolektív SZUŠ Rosnička
Výsledková listina v Ríši divov 2015
Absolútny víťaz: Ema Benková, 9 rokov, ZUŠ Ferka Špániho, Žilina
Cena poroty: Kristína Pálešová, 5 rokov, SZUŠ Gemerská cesta 1, Lučenec
- Kategória do 7 rokov
Kresba:
- miesto:Lukáš Kubišta, 6 rokov, ZUŠ P. M. Bohúňa, Dolný Kubín
- miesto:Adela Koršňáková, 7 rokov, SZUŠ Štúrová 3, Stará Ľubovňa
- miesto:Adam Plichta, 5 rokov, ZUŠ P. M. Bohúňa, Dolný Kubín
Čestné uznanie: ThomasMarshall, 6 rokov, ZUŠ P. M. Bohúňa, Dolný Kubín
Maľba:
- miesto: Samuel Kapusta, 7 rokov, SZUŠ Hlavná 44, Liptovská Štiavnica
- miesto:Adam Repka, 6 rokov, SZUŠ Štúrová 3, Stará Ľubovňa
- miesto:Tomáš Tomčišák, 7 rokov, ZUŠ Humenné, Štúrova 25, Humenné
Čestné uznanie: Tamara Stanislavová, 7 rokov, SZUŠ Dotyk, Liptovská Štiavnica
Lea Dobáková, 7 rokov, SZUŠ Liptovská Štiavnica
Grafika:
- miesto:Neudelené
- miesto:Natália Nociarová, 6 rokov, SZUŠ Gemerská cesta 1, Lučenec
- miesto:SaschaGramanichŠtromajerová, 7 rokov, SZUŠ Gemerská cesta 1, Lučenec
Kombinovaná technika:
- miesto:Kristína Pálešová, 5 rokov, SZUŠ Gemerská cesta 1, Lučeneč
- miesto:Katarína Bystrianska, 5 rokov, ZUŠ P. M. Bohúňa, Dolný Kubín
- miesto:Martin Kramár, 5 rokov, ZUŠ P. M. Bohúňa, Dolný Kubín
Čestné uznanie: Timotej Ivanka, 7 rokov, SZUŠ Hlavná 44, Liptovská Štiavnica
VanessaKacvinská, 7 rokov, SZUŠ Rosnička, Červený Kláštor
Dominik Kubašovský, 7 rokov, SZUŠ Rosnička, Červený Kláštor
Petronela Lacušová, 7 rokov, SZUŠ Rosnička, Červený Kláštor
Sárah- Ema Janíčková, 7 rokov, ZUŠ P. M. Bohúňa, Dolný Kubín
- Kategória do 11 rokov
Kresba:
- miesto:Paskal Chovanec, 9 rokov, SZUŠ Stará Ľubovňa, Štúrová 3
- miesto:Jozef Sárený, 9 rokov, ZUŠ P. M. Bohúňa, Dolný Kubín
- miesto:Šimon Opálka, 9 rokov, SZUŠ Výtvarný ateliér Ladon, Bratislava
Matej Šimočko, 8 rokov, SZUŠ Rosnička, Červený Kláštor
Čestné uznanie: Florián Fába, 8 rokov, SZUŠ Stará Ľubovňa, Štúrová 3
Clára Goussard, 10 rokov, SZUŠ Rosnička, Červený Kláštor
Maľba:
- miesto:Anna Purančíková, 11 rokov, ZUŠ Gbely
- miesto:Mária Antónia Poklembová, 10 rokov, ZUŠ Lipany, Štúrová
- miesto:Timotej Leško, 9 rokov, ZUŠ Humenné, Štúrová 25, Humenné
Čestné uznanie: Jozef Sárený, 9 rokov, ZUŠ P. M. Bohúňa, Dolný Kubín
Matej Bujdoš, 11 rokov, ZUŠ Františka Veselého, Stropkov
Katarína Lorencová, 11 rokov, ZUŠ Gbely
Ivana Iwaniecová, 10 rokov, ZUŠ Kráľovský Chlmec
Kristína Chlebová, 8 rokov, SZUŠ Dotyk, Liptovská Štiavnica
Grafika:
- miesto:Maroš Madera, 9 rokov, ZUŠ P. M. Bohúňa, Dolný Kubín
- miesto:Júlia Haťapková, 9 rokov, ZUŠ P. M. Bohúňa, Dolný Kubín
- miesto:Veronika Rickerová, 8 rokov, SZUŠ Renáty Madarászovej, Senec
Karolína Mačuteková, 9 rokov, SZUŠ Renáty Madarászovej, Senec
Čestné uznanie: Eva Mikocziová, 11 rokov, SZUŠ Renáty Madarászovej, Senec
Simon Mitický, 9 rokov, SZUŠ Renáty Madarászovej, Senec
Monika Sojčiaková, 10 rokov, SZUŠ Gemerská cesta 1, Lučenec
Kombinovaná technika:
- miesto:Ema Benková, 9 rokov, ZUŠ Ferka Špániho, Žilina
- miesto:Veronika Chripková, 11 rokov, SZUŠ Rosnička, Červený Kláštor
- miesto:Michaela Plánková, 10 rokov, ZUŠ Ferka Špániho, Žilina
Čestné uznanie: Radana Oravcová, 9 rokov, SZUŠ Rosnička, Červený Kláštor
Maroš Madera, 9 rokov, ZUŠ P. M. Bohúňa, Dolný Kubín
Ela Rašková, 10 rokov, ZUŠ Ferka Špániho, Žilina
Júlia Slebodníková, 9 rokov, SZUŠ Rosnička, Červený Kláštor
- Kategória do 15 rokov
Kresba:
- miesto: Karin Brandeburová, 12 rokov, ZUŠ Košice, Kováčská 43, Košice
- miesto: Barbora Butalová, 12 rokov, ZUŠ Košice, Kováčská 43, Košice
- miesto: MatthiasKasar, 14 rokov, ZUŠ Rimavská Sobota, Salvova 1
Maľba:
- miesto:Neudelené
- miesto: Michal Šereš, 15 rokov, ZUŠ Rimavská Sobota, Salvova 1
- miesto:Sofia Šatníková, 12 rokov, ZUŠ Humenné, Štúrová 25
Čestné uznanie: CarolineHalcin, 13 rokov, ZUŠ Lendak
Grafika:
- miesto:Neudelené
- miesto:Neudelené
- miesto: Patrícia Nižníková, 15 rokov, ZUŠ I. Kolčáka, Námestovo
Kombinovaná technika:
- miesto:Patrícia Kollárová, 15 rokov, ZUŠ I. Kolčáka, Námestovo
Viktória Bukovičová, 12 rokov, SZUŠ Rosnička, Červený Kláštor
- miesto:Margaréta Knapeková, 13 rokov, SZUŠ Rosnička, Červený Kláštor
- miesto:Kristína Glončáková, 12 rokov, ZUŠ Krásno nad Kysucou
Čestné uznanie: Eliška Galovičová, 12 rokov, SZUŠ Rosnička, Červený Kláštor
Timea Vilímková, 12 rokov, ZUŠ Ferka Špániho, Žilina
Marko Skala (11 rokov) a Samko Skala (13 rokov)- kolektívna práca, SZUŠ Rosnička, Červený Kláštor
Denisa Krišová, 13 rokov, ZUŠ Lipany, Štúrova 29