Dňa 17.05.2016 sa žiaci TO v Huncovciach pod vedením p.učiteľky A.Dlhej zúčastnili predstavenia venované mamám „Deň Matiek“.

Postupne sa v programe predstavili žiaci prípravného štúdia triedy 0.B, kde sa formou otvorenej hodiny predviedli svojím programom. Začali ukážkami rozcvičenia sa, predviedli základy klasického tanca, skoky cez prekážky v rôznych tempách, choreografiu s témou „žabky“ a ukážku choreografie venovanú mamám „Halelujah“. Program pokračoval už v réžií učiteliek z MŠ.

Trieda 0.A sa taktiež predstavila svojím programom formou otvorenej hodiny, ukážkami rozccvičenia sa, predviedli základy klasického tanca, skoky cez prekáţky v rôznych tempám, choreografiu „happy“ s veselým tancom, choreografiu „gangam style“ v štýle kórejského interpréta „PSY“ - clip dance a choreografiu venovanú mamám „Halelujah“.

Bolo to prvé vystúpenie detí z tohto kolektívu. Výkon detí bol výborný. Nastala spokojnosť zo strany učiteľky, taktiež vedenia školy i rodičov. Žiaci sú aj počas tréningov snaživí a bolo to vidieť aj na predstavení. Začal tak ich prvý kontakt s vystupovaním a vopred pripravenou choreografiou pred verejnosťou. Choreografia „gangam style“ sa pani učiteľkám a pani riaditeľke natoľko páčili, že nás pozvali do triedy vekovo najmenších detičiek aby sa predstavili. Pre deti je to ďalšia forma motivácie, veľmi sa tešili, Okolo tancujúcich detí voľne tancovali aj najmenšie detičky a atmosféra bola výborná a veľmi príjemná.